Розмір окладу: від мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму?

Розмір окладу: від мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму?

Підприємство нараховує працівникам зарплату у розмірі не нижчому від прожиткового мінімуму. Чи не буде це порушенням, якщо сума зарплати чи оклад буде меншим за мінімальну зарплату з 01.01.2017 р., якщо в колдоговорі прописано, що мінімальна зарплата не може бути нижчою від законодавчо встановленого мінімального рівня?

ЗапитанняПідприємство нараховує зарплату працівникам в розмірі не нижчому від прожиткового мінімуму. Сума такої зарплати складається з окладу, премії, доплат за вихід на роботу у вихідний день тощо. Чи не буде це порушенням, якщо ця сума або оклад буде меншим від мінімальної зарплати з 01.01.2017 р., якщо в колдоговорі прописано, що мінімальна зарплата не може бути нижчою від законодавчо встановленого мінімального рівня?

Відповідь:

Завдяки законопроекту №5130 з 01.01.2017 р. у Законі про оплату праці з'явиться нова стаття 3-1 щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати. За нею:

1)  розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати;

2) при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати:

- за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

- за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

3) встановлені випадки обов’язкової доплати зарплати до мінімального рівня:

якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за мінімальну;

- якщо розмір заробітної плати у зв’язку з періодичністю виплати її складових є нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Таке правило не буде працювати у випадках укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником в повному обсязі місячної/годинної норми праці! У цих випадках мінімальна заробітна плата виплачуватиметься пропорційно до виконаної норми праці.

Таким чином, роботодавець зобов’язаний щомісяця виплачувати працівнику із повним робочим днем заробітну плату у мінімальному розмірі, яка може складатися з окладу, систематичних премій, інших постійних доплат (окрім доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я за роботу в нічний та надурочний час, РХР, премії до святкових і ювілейних дат).

Отже, термін «мінімальна зарплата» стосується не окладу, а заробітної плати працівника за місяць в цілому.

Звичайно ж, якщо на підприємстві заробітна плата і є окладом, тобто немає інших складових, то навіть якщо підприємство встановить оклад на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, то й тут доведеться доплачувати заробітну плату до мінімального розміру заробітної плати (якщо розмір мінімальної зарплати згідно із Законом про Держбюджет-2017 буде прийнято вищим, ніж прожитковий мінімум).

 Джерело: Дебет-Кредит

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх