Нововведення для ФОПів-загальносистемників із 2017 року

Нововведення для ФОПів-загальносистемників із 2017 року

2 січня 2017

Із нового року на підприємців на загальній системі оподаткування чекають чималі зміни (п. 80 р. І Закону № 1797-VIII). І їх цілком закономірно можна назвати позитивними.

По-перше, нарешті вирішена давня проблема з включенням у дохід загальносистемників акцизного податку. Із 01.01.2017 р. у нормі пп. 177.3.1 ПКУ чітко прописано: не включаються в дохід фізичної особи підприємця суми акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

По-друге, з нового року, окрім суми ЄСВ, до переліку витрат ФОПів-загальносистемників дозволено включати:

  • суми податків, зборів, які пов’язані з проведенням господарської діяльності ФОПа (крім ПДВ для фізособи-підприємця, зареєстрованого як ПДВ, й акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб із доходу від господарської діяльності, податку на майно);
  • платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності ФОПа, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізособи-підприємця.

По-третє, ФОПам-загальносистемникам дозволили включати до витрат амортизацію ОЗ (пп. 177.4.6 ПКУ). Однак для цього потрібно буде окремо вести облік таких амортизаційних витрат.

 Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх