Нові правила застосування податкової знижки з ПДФО при оплаті навчання

Нові правила застосування податкової знижки з ПДФО при оплаті навчання

Пунктом 74 р. І Закону № 1797-VIII унесені зміни до норми пп. 166.3.3 ПКУ, яка регламентує правила включення до податкової знижки з ПДФО оплаченої вартості навчання фізособи.

В оновленій редакції пп. 166.3.3 ПКУ уточнено, що до включення до податкової знижки дозволяються витрати у вигляді суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше в нормі було просто вказано «на користь закладів освіти»).

Окрім того, з 2017 року для отримання податкової знижки в разі оплати вартості навчання членів сім’ї І ступеня споріднення не обов’язково, щоб такий член сім’ї НЕ одержував заробітної плати.

Тобто такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.

Іще одна важлива зміна. До 01.01.2017 р. сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 й округленого до найближчих 10 грн (у 2016 році — 1930 грн). Із нового року всі обмеження щодо розміру витрат скасовані.

Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх