Із 2017 року ПДФО та військовий збір із прощеного фізособі іпотечного кредиту можна буде сплачувати в розстрочку

Із 2017 року ПДФО та військовий збір із прощеного фізособі іпотечного кредиту можна буде сплачувати в розстрочку

Нагадаємо: згідно з нормою пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ, у дохід фізособи (у вигляді додаткового блага) включається, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 50% (із 01.01.2017 р — 25% ) однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік).

Із 2017 року норму пп. «д» пп. 164.2.17 ПКУ доповнили двома новими абзацами (п. 73 р. І Закону № 1791-VIII), які дозволять платнику податку за прощеним іпотечним кредитом, отриманим у минулому на придбання житла, сплачувати суму податкового зобов’язання (із ПДФО та військового збору), нарахованого на суму кредиту і/або відсотків, прощеного кредитором протягом 3-х років починаючи з року, у якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.

Для розстрочення такої суми податкового зобов’язання платник податку разом із декларацією подає до контролюючого органу заяву в довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту й/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та стисле пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.

Суми розстрочених податкових зобов’язань розраховуються платником податку самостійно згідно з документами щодо суми прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту й/або відсотків) і погашаються рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня та до 20 грудня) починаючи з кварталу, що настає за тим кварталом, у якому до контролюючого органу подано заяву в довільній формі, що містить фактичні дані про суму прощеного (анульованого) кредитором боргу (кредиту й/або відсотків), підтверджену відповідними документами кредитора, та стисле пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання.

Інтерактивна бухгалтерія 

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх