Працівник, прийнятий на повний день, пропрацював місць. За сімейними обставинами просить про погодинну роботу (ми не проти). Як правильно це оформити?

Працівник, прийнятий на повний день, пропрацював місць. За сімейними обставинами просить про погодинну роботу (ми не проти). Як правильно це оформити?

Дата публікації: 11.01.2017

Роботодавець може (тобто має право, а не зобов’язаний) задовольняти прохання працівника встановити йому неповний робочий час, окрім випадків, безпосередньо визначених частиною першою статті 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Згідно з цією статтею, роботодавець зобов'язаний задовольнити прохання працівниці на встановлення їй неповного робочого дня чи неповного робочого тижня, якщо остання належить до: вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до 14 років або дитину-інваліда (до 18 років), зокрема таких, що перебувають під їхнім опікуванням, або жінок, які доглядають за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку.

З огляду на ст. 1861 КЗпП є категорії працівників яким власник зобов’язаний також встановити неповний робочий час. Гарантії, встановлені, зокрема статтею 56 цього Кодексу, поширюються також на батьків, які виховують дітей без матері (в т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників), одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів.

Щодо інших працівників, які працюють у відповідному режимі робочого часу, роботодавець має право не задовольняти їхнє прохання на встановлення їм неповного робочого часу чи звичайного режиму роботи.

Слід наголосити, що зміна режиму роботи в порядку, визначеному статтею 56 КЗпП, може бути проведена попри те, чи впроваджує роботодавець зміни в організації виробництва і праці або чи мають місце інші причини, які зумовлюють потребу проведення таких змін.

Для того щоб установити неповний робочий день чи неповний робочий тиждень або перевести працівника у звичайний режим роботи з режиму неповного робочого часу в порядку, визначеному названою законодавчою нормою, достатньо лише згоди сторін трудового договору.

Необхідно зазначити, що неповний робочий час це і неповний робочий день, неповний робочий тиждень і неповний робочий місяць. Наприклад у нашому конкретному випадку, йдеться про неповний робочий день, з 9.00 до 13.00. Припустимо, що сторони дійшли згоди про встановлення працівникові неповного робочого часу, працівник пише заяву такого змісту: «Прошу встановити мені неповний робочий час із режимом роботи: з понеділка по п’ятницю — 4 години (з 9.00 до 13.00), з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

За заявою працівника роботодавець видає наказ (розпорядження) про встановлення працівниці неповного робочого часу такого змісту: «ПЕТРЕНКО Галині Михайлівні, бухгалтеру, з 26 грудня 2016 року встановити неповний робочий час із режимом роботи: з понеділка по п’ятницю — 4 години (з 9.00 до 13.00), з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу».

У разі встановлення працівникові неповного робочого часу необов'язково видавати наказ про внесення змін до штатного розпису щодо виведення 0,5 ставки. У разі необхідності на цю посаду може бути прийнято ще одного працівника на умовах неповного робочого часу (до 0,5 ставки).

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Працівник має право на відпочинок, тобто на відпустку, на оплату «лікарняного», на інші права, передбачені трудовим законодавством.

Джерело: Довідник кадровика

Коментарі

Поки немає відгуків
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх