Чи сплачувати авансові внески з єдиного податку в разі відсутності доходу

Чи сплачувати авансові внески з єдиного податку в разі відсутності доходу

11 січня 2017

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 06.01.2017 р. № 147/Б/26-15-13-02-15 зауважило, що з 01.01.2017 р. до ст. 293 ПКУ внесено зміни, згідно з якими ставки єдиного податку для платників:

  • першоїгрупи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • другоїгрупи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
  • третьоїгрупи — у відсотках до доходу.

Окрім того, контролери нагадалиПКУ не передбачено звільнення ФОПів (платників єдиного податку груп 1 та 2) від сплати авансових внесків із єдиного податку в разі відсутності доходу від підприємницької діяльності. Щодо єдинників групи 3, то за відсутності доходу відсутні підстави для нарахування та сплати єдиного податку.

До того ж податківці зауважили: у разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, у якому до контролюючого органу подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності чи анульовано реєстрацію за рішенням контролюючого органу на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх