Податковий кредит у підприємця-платника ПДВ лише на витрати, пов’язані з господарською діяльністю

Податковий кредит у підприємця-платника ПДВ лише на витрати, пов’язані з господарською діяльністю

18 січня 2017

До податкового кредиту відносять суми ПДВ, сплачені/нараховані за операцій з придбання або виготовлення товарів (у т. ч. в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.

При цьому податковий кредит нараховують незалежно від того, чи почали використовувати такі товари/послуги та основні фонди в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду Утім, якщо товари/послуги, необоротні активи призначені для використання або їх починають використовувати, зокрема, не в господарській діяльності платника ПДВ, йому доведеться нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

При цьому базу оподаткування визначають відповідно до пункту 189.1 Податкового кодексу України.

Також платникові слід скласти не пізніше останнього дня звітного періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зведену податкову накладну з урахуванням встановлених термінів її реєстрації.

Тож до складу податкового кредиту підприємця включають лише податок, сплачений/нарахований у зв’язку з витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такого підприємця. Зауважимо, що перелік витрат підприємця, які за умови документального підтвердження включають до складу витрат, пов’язаних із господарською діяльністю, наведено в пункті 177.2 Податкового кодексу України.

Лист ДФС 05.01.2017 № 132/Х/99-99-13-01-02-14

Джерело: http://www.golovbukh.ua/news/13411-qqn-17-m1-18-01-2017-podatkoviy-kredit-u-pdprimtsya-platnika-pdv-lishe-na-vitrati-povyazan-z-gospodarskoyu?ustp=F&utm_medium=letter&utm_source=letternews&utm_campaing=letternews_RNG_19012017

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх