Який валютний курс використовувати для правильного формування собівартості імпортованих товарів

Який валютний курс використовувати для правильного формування собівартості імпортованих товарів

ГУ ДФС у м. Києві в листі від 06.01.2017 р. № 395/10/26-15-14-06-04 повідомило: для правильного формування собівартості імпортованих товарів слід користуватися курсом НБУ, установленим на дату розмитнення та зазначеним у митній декларації під час випуску таких товарів у вільний обіг. За словами податківців, саме це випливає з положень п. 44.1 ПКУ та п. П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів».

Від редакції!

Ми ж вважаємо такий висновок абсурдним. Адже йдеться саме про вартість товару за ЗЕД-договором, а не про визначену митницею митну вартість такого товару. А тому важливо чітко розмежовувати формування митної вартості (яка складається з визначених Митним кодексом України (далі — МКУ) витрат) і формування первісної вартості товарів (відповідно до П(С)БО 7). Адже митна вартість визначається лише для митних цілей.

Окрім того, митна декларація не є підставою для оприбуткування імпортних товарів. За своєю суттю, митна декларація — це заява встановленої форми, у якій особа зазначає митну процедуру, що підлягає застосуванню до товарів, і передбачені законодавством відомості про товари, умови та способи їх переміщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежів, необхідних для застосування цієї процедури (ч. 20 п. 1 ст. 4 МКУ).

До того ж митна декларація є лише документом, який підтверджує витрати на сплату ПДВ, акцизного податку, мита, інших митних платежів. На цьому наголошує й Мінфін України в листі від 23.01.2013 р. № 31-08410-07-16/2073.

Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх