ДФС збирається контролювати нарахування зарплат, не нижчих за мінімальну

ДФС збирається контролювати нарахування зарплат, не нижчих за мінімальну 

25.01.2017 

Чи мають право контролюючі органи вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати та утримання з її розміру ПДФО? Розповідають податківці.

Податківці в ЗІР (категорія 103.26) нагадали що у зв’язку з тим, що мінімальна зарплата є державною соціальною гарантією (ст. 3-1 Закону про оплату праці), обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

При цьому за ст. 35 Закону про оплату праці  контроль за додержанням законодавства про оплату праці можуть здійснювати й податківці ("Контроль за додержанням законодавства про оплату праці здійснюють... органи доходів і зборів").

 Грунтуючись на цих нормах, податківці вважають, що вони мають право здійснювати контроль за нарахуванням зарплати, утриманням з її розміру ПДФО.

 Яким чином вони будуть проводити перевірки з цього приводу?

За загальними правилами відповідно до п. 75.1 ПКУ контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. 
Але за  п. 80.1 та пп. 80.2.7 ПКУ за наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету контролюючі органи здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи).

 Тож, як саме будуть проводитися податкові перевірки у такому разі, залежитиме від виду порушення роботодавців.

 При цьому саме Пенсійний фонд повідомлятиме ДФС та Держпраці про роботодавців-порушників.

 «Дебет-Кредит»

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх