Як Держпраці штрафуватиме за порушення строків виплати зарплати

Як Держпраці штрафуватиме за порушення строків виплати зарплати

26 січня 2017

Держпраці в листі від 04.01.2017 р. № 54/4.1/4.1-ДП-17 звертає увагу на штрафні санкції, передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП.

Зокрема згідно з абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпПпорушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за 1 місяць, виплата їх не в повному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу в 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, установленої законом на момент виявлення порушення.

У разі виявлення порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, незалежно від кількості працівників, яких стосується порушення, тривалості порушення та кількості випадків порушень застосовується штраф у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, установлених законом на момент виявлення порушення.

Якщо виявлено порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці, тоді розмір штрафу залежить від кількості працівників, стосовно яких допущено порушення.Якщо порушення стосувалося 2-х працівників, то розмір штрафу становитиме 20 мінімальних зарплат (2 х 10).

Коли працівник відмовляється отримувати зарплату (не з'являється за її одержанням за умови, якщо виплата здійснювалася весь час роботи готівкою, і працівник про це повідомлений в установленому порядку та не звертався із заявою щодо виплати зарплати через установу банку або поштовим переказом) за місцем роботи, роботодавець повинен її депонувати в установленому законодавством порядку. У такому випадку роботодавець виконає свій обов'язок щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати.

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх