Як оплачувати їх працю і чи потрібно приймати ще третього сторожа?

Як оплачувати їх працю і чи потрібно приймати ще третього сторожа?

Доброго дня! цікавить - якщо бюджетна організація і працює 2 сторожа з 19.00-08.00 години. Як оплачувати їх працю і чи потрібно приймати ще третього сторожа, щоб не було порушень в праці. Дякую!

Відповідь юридичного консультанта:

Специфіка діяльності працівників підрозділів охорони припускає організацію їхньої праці за графіками змінності та запровадження на підприємствах, в організаціях і установах (далі – підприємство) режиму підсумованого обліку робочого часу.

Підсумований облік робочого часу запроваджується відповідно до статті 61 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) «на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу».

Графіки складаються таким чином, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормальної кількості робочих годин (нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень), обумовлених у ст. 50 і 51 КЗпП. При підсумованому обліку робочого часу обліковим періодом, як правило, є місяць.

У разі застосування режиму підсумованого обліку робочого часу за рахунок збільшення тривалості робочого часу протягом зміни вихідні дні чергуються з робочими днями через один, два, три або іншу кількість днів. Якщо врахувати наведену вище вимогу частини першої ст. 59 КЗпП, то стає зрозуміло, що після безупинної роботи протягом доби працівник повинен щонайменше дві доби відпочивати. На практиці найчастіше використовуються два графіки роботи: охоронець (група охоронців) добу працює і дві доби відпочиває (три зміни) або після доби чергування надається три доби відпочинку (чотири зміни).

Робота працівників, щодо яких ведеться підсумований облік робочого часу, як правило, оплачується з використанням погодинної системи оплати праці. Заробітна плата нараховується виходячи з фактичної кількості відпрацьованих годин і посадового окладу або годинної тарифної ставки. Підприємства, користуючись наданими їм чинним законодавством правами, самостійно у колективних договорах, з дотриманням норм генеральної та галузевої угод, встановлюють розміри годинних тарифних ставок (окладів) при запровадженні погодинної оплати праці (ст. 97 КЗпП).

Доплати, на які мають право охоронці.

У разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді — у подвійному розмірі годинної ставки (ст. 106 КЗпП). Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається. Надурочні роботи не повинні перевищувати чотирьох годин протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік (частина перша ст. 65 КЗпП). Загальна кількість надурочних годин за обліковий період визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом і нормою робочого часу за цей період (абзац 3 п. 12 Рекомендацій). У п. 10 Рекомендацій: «Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду. Робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період, не є надурочною роботою. Переробіток норми робочого часу, що виникає в окремі дні при підсумованому обліку, може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду».

Згідно зі ст. 107 КЗпП, робота у святковий і неробочий день підлягає оплаті у подвійному розмірі: працівникам, праця яких оплачується за годинними ставками, — у розмірі подвійної годинної ставки; працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилась у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної ставки понад оклад, якщо робота здійснювалася понад місячну норму.1 Оплата у зазначеному розмірі здійснюється за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Робочий час з 10 години вечора до 6 години ранку вважається нічним (ст. 54 КЗпП). Відповідно до ст. 108 КЗпП, робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час. Вищі розміри оплати у нічний час можуть бути передбачені галузевими і регіональними угодами або встановлені у колективному договорі (ст. 97 КЗпП).

Статтями 106 — 108 КЗпП не передбачено враховувати доплату за робочий час, відпрацьований понаднормово, при оплаті цього самого часу, відпрацьованого ще й у святковий чи неробочий день. Тому кожен вид робіт підлягає окремій додатковій оплаті.

05.11.2013

http://weareukrainians.com/legal-assistance/yak-oplachuvati-yih-pratsyu-i-chi-potribno-priymati-shche-tretogo-storozha

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх