Чи має право роботодавець відмовити працівнику у припиненні трудових відносин за згодою сторін?

Чи має право роботодавець відмовити працівнику у припиненні трудових відносин за згодою сторін?

01.02.17

Пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) передбачена підстава для припинення трудового договору за згодою сторін. Припинення трудових відносин за цією підставою можливо тільки у разі наявності згоди як працівника, так і роботодавця. Таким чином, роботодавець може не погодитися на припинення трудових відносин за цією підставою.

У разі, якщо працівник не бажає продовжувати трудові відносини, а роботодавець заперечує щодо їх припинення за згодою сторін, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні відповідно до частини першої статті 38 КЗпП України.

По материалам ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх