Передання ПММ замовником виконавцеві послуг є операцією з реалізації пального

Передання ПММ замовником виконавцеві послуг є операцією з реалізації пального

3 лютого 2017

Передання замовником паливно-мастильних матеріалів виконавцеві на виконання умов договору про надання послуг є операцією з реалізації пального в розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ, — позиція контролерів щодо цього питання лишається незмінною.

Підприємство, яке здійснює операції з передання (відпуску, відвантаження) пального іншим особам чи здійснює будь-які інші операції з пальним на митній території України, перелічені в абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУзобов’язане складати акцизні накладні на такі обсяги реалізації (а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання) та реєструвати їх у Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з п. 231.1 ПКУнезалежно від того, чи виникатимуть у такого підприємства зобов’язання зі сплати акцизного податку.

Відповідні роз’яснення наведені в листі ДФСУ від 20.01.2017 р. № 1250/6/99-99-15-02-02-15.

Водночас нагадаємо: із 1 січня 2017 року передання (відпуск, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно) більше НЕ визнається реалізацією пального з метою оподаткування акцизом. До того ж особи, що здійснюють відповідні операції, уже не є платниками акцизного податку на підставі пп. 212.1.15 ПКУ та, відповідно, не зобов’язані реєструватися в системі електронного адміністрування реалізації пального

Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх