За новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати

За новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати

Дата публікації: 02.02.2017

Підвищення мінімальної заробітної плати, а також зміна системи оплати праці викликали у роботодавців безліч запитань щодо порядку нарахування заробітної плати, розрахунку її складових, проведення доплат до рівня мінімальної заробітної плати, а також щодо врахування доплат і надбавок при нарахуванні зарплатні. 

До січня 2017 року доплати нараховувалися понад розмір мінімальної заробітної плати, а з нового року за новими законами певні доплати вже включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

Так, на онлайн-прийом громадян фахівців Держпраці надали відповідь: чи включаються до мінімальної заробітної плати 10 % доплати за використання дезинфікуючих засобів, доплата за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати? 

Заступник директора Департаменту з питань праці Олена Коновалова роз’яснила, що мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 01 січня 2017 року становить 1600 гривень.

Вичерпний перелік доплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, визначений статтею 3 Закону України «Про оплату праці». 

Це доплати за:
— роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;
— роботу в нічний та надурочний час;
— роз’їзний характер робіт;
— премії до святкових і ювілейних дат.

Таким чином, доплати за використання в роботі дезинфікуючих засобів, за роботу у вечірній час та індексація заробітної плати включаються до розміру мінімальної заробітної плати.

Джерело: km.dsp.gov.ua

Коментарі

Поки немає коментаріїв
Контакти
Аудиторская Фирма "Финансы. Бизнес. Аудит"
Контактна особа:
Елена
E-mail:
audit_fba@i.ua
Адреса:
39623, Україна, Полтавська обл., Кременчук, пр. Свободи, 138 на мапі
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування
наверх